ars333 (ars333) wrote,
ars333
ars333

Відстояти право воїнів захищати свою державу

Оригинал взят у bilozerska в Відстояти право воїнів захищати свою державу


Сьогодні у Києві біля італійського посольства пройшла акція на підтримку бійця батальйону Кульчицького Віталія Марківа, заарештованого в Італії за підозрою у вбивстві у травні 14-го року італійського журналіста і його російського перекладача.

Закликаю всіх підтримувати Марківа усіма доступними способами. Домагатися негайного звільнення і офіційних вибачень.


Далі - багато літер, але це дуже важливо.

ПЕРШЕ. Усі пояснення - і заява батальйону Кульчицького, що у травні 2014 року у них не було на озброєнні мінометів, і дані українського слідства, що "загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ" - абсолютно неправильні докази невинуватості Марківа. Щодо мінометів - може, їх і справді не було, а може, не було лише офіційно. Усі фронтовики знають, що таке невраховані міномети, і як в усіх нормальних підрозділах мріють їх мати. Вони зустрічаються навіть зараз, а в перші місяці війни був такий бардак, що могло бути взагалі що завгодно. Я особисто знаю одних добробатівців, які працювали з міномета, вкраденого на кіностудії.

Що ж до "обстрілів "терористами" самих себе" - секрет Полішинеля, що так треба казати, тому так кажуть.

Коротше, 80% даю за те, що обстріл був з українського боку. (20% даю на тодішній бардак - а раптом вороги не знали, що це їхні, а не наші позиції, і влупили по них).

ДРУГЕ. Тільки снайпер в оптику може відрізнити військового від цивільного. А мінометний розрахунок працює не по конкретних людях, а по ворожих позиціях, а влучає туди, куди йому вистачає кваліфікації влучити. І якщо поруч з цими позиціями опинилися цивільні - їм не пощастило. МІНОМЕТНИК НЕ БАЧИТЬ ЛЮДЕЙ, ПО ЯКИХ СТРІЛЯЄ!

ПОРУЧ З МІСЦЕМ ЗАГИБЕЛІ ІТАЛІЙСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА ПОЗИЦІЇ БОЙОВИКІВ - БУЛИ. Це відомо зі свідчень французького фотокореспондента Вільяма Роглона, який був поранений при цьому ж обстрілі. "Роглон під вогнем побіг до позицій сепаратистів, показуючи свою апаратуру й викрикуючи, що він журналіст. Його посадили в машину й відправили в лікарню, де надали медичну допомогу" (с).

Ще раз. Поранений - у ноги - під вогнем - побіг до військових позицій. Це означає, що ПОЗИЦІЇ - ЗАКОННА ЦІЛЬ МІНОМЕТНИКІВ - БУЛИ ДУЖЕ БЛИЗЬКО.
Питання - які можуть бути претензії до українських мінометників? Вони були праві, тисячу разів праві.

ТРЕТЄ. ВЗАГАЛІ НІКОГО НЕ МОЖНА СУДИТИ ЗА СМЕРТЬ ЖУРНАЛІСТА ЧИ ВОЛОНТЕРА, ЯКИЙ ДОБРОВІЛЬНО ПОЇХАВ НА ВІЙНУ - крім тих випадків, коли людину затримали і закатували десь у підвалі. Якщо ж люди загинули від куль чи уламків - відповідальність виключно на них самих. Знали, куди їхали. До того ж, на відміну від місцевих мешканців, які знаходяться на війні недобровільно і намагаються, як правило, триматися від військових подалі, журналісти й волонтери часто саме до військових і їдуть, і постійно працюють з ними - отже, свідомо ризикують життям і повинні самі за це відповідати. Якщо ти з військовими - тобі й прилітає, як військовому.

ЧЕТВЕРТЕ. Нікого не дивує такий збіг обставин, що саме у того українського бійця, якого звинувачують в убивстві громадянина Італії, в Італії постійно мешкає мама?
Багато ми знаємо українців, ще й фронтовиків, що мають близьких родичів в Італії?

Давайте називати речі своїми іменами: Віталія Марківа призначили винним - просто через те, що він має маму в Італії і рано чи пізно приїде її провідати - отже, його вдасться заарештувати.

П'ЯТЕ І ГОЛОВНЕ. Що, власне, відбувається. РОСІЯ ПРОПЛАТИЛА ІТАЛІЙСЬКИМ "ПРАВООХОРОНЦЯМ" ЗА СТВОРЕННЯ ПРЕЦЕДЕНТУ, КОЛИ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ МОЖНА БУДЕ СУДИТИ ЗА ТЕ, ЩО ВОНИ ЧЕСНО ВИКОНУВАЛИ СВІЙ ОБОВ'ЯЗОК ПЕРЕД ДЕРЖАВОЮ. Пам'ятаєте, коли Росія захоплювала Крим, росіяни лякали українського офіцера, що якщо він насмілиться відкрити вогонь (тобто, виконає свій конституційний обов'язок) - його чекає Гаага?

Пам'ятаєте, як на початку війни, коли малочисельних і погано озброєних бойовиків можна було прихлопнути малими силами і зберегти тисячі життів, українські солдати боялися стріляти, щоб не потрапити за це під суд?

Зараз, дяка Богові, давно не бояться.
А ворог хоче, щоб боялися.

Ворог дав нам месідж - ЗАВТРА ПРИЙДУТЬ ЗА ВСІМА НАМИ.

ЯКЩО СЬОГОДНІ МИ НЕ ВІДСТОЇМО ВІТАЛІЯ МАРКІВА.


У мене все.

Tags: война
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments