ars333 (ars333) wrote,
ars333
ars333

Яишница на "вечном огне": эпилогbilozerska:

Вчора стало відомо, що Європейський суд з прав людини присудив виплатити компенсацію в 4 тис. євро Ганні Сіньковій ("Лисиці") - дівчині, яка у 2010 році посмажила яєчню на вічному вогні в Києві. Мистецько-політична акція була заявлена як протест проти нецільового використання газу замість турботи про ще живих ветеранів. Де-факто це був історичний вчинок (як хтось написав тоді, "укол в нервовий вузол суспільства"), який уперше розділив людей в Україні на невату і вату. Тодішня реакція невати у 80% випадків: "даремно дівчата це зробили, навіщо ображати старше покоління, для якого радянські символи ще можуть щось значити, але заробили вони максимум на штраф, кримінальна стаття і тюрма за таке - це бєспрєдєл". Реакція вати: піна біля рота, посадіть, растєрзать, на кол, дєдивоєвалі, можемпавтаріть - коротше, все те саме, що й зараз, тільки тоді проти одненької 20-річної Ані, тепер проти всієї України.

Можна сказати, що завдяки юній Лисичці списки майбутніх ворогів України були сформовані й оприлюднені ними самими за три роки до початку російсько-української війни. У нормальній державі їй належала б за це нагорода від служби безпеки. А у нас, як завжди, ніхто не звернув на ворогів держави уваги.

Отже, з подачі вати Аню протримали 3 місяці у СІЗО, а потім засудили до трьох років умовно за статтею "наруга над могилою". Вона подала звернення до ЄСПЛ, в якому доводила, що вирок неправомірний, бо, по-перше, ніхто не зміг надати документальні підтвердження, що під вічним вогнем є поховання, по-друге, що взагалі у приготуванні і споживанні їжі на цвинтарі за нашими традиціями ніякої наруги немає.

І от нещодавно ЄСПЛ постановив виплатити їй компенсацію - але виключно за те, що останній з трьох місяців у СІЗО Сінькову протримали без відповідного рішення суду. Це, без сумніву, було серйозним порушенням українського законодавства, і саме за це, і тільки за це держава мусить відшкодувати Ані.
Все решта, в т.ч. і кваліфікація вчинку, і вирок, і неадекватно суворий запобіжний захід (адже Анін перформанс не завдав меморіалу ніякої шкоди) - з точки зору ЄСПЛ, абсолютно законні. Політичного підгрунтя справи, зрозумілого кожному українцеві, ЄСПЛ теж не відчув.

Схоже, це навіть не прогин під Росію. Це просто такі принципи роботи західних правників: роботоподібний формалізм. Я поясню: якби згідно з українським законодавством за статтею "Наруга над могилою" передбачалося довічне позбавлення волі, і Сінькову засудили б за цією статтею, і Майдану б не було, тобто, вона б досі сиділа - скоріше за все, ЄСПЛ і цей вирок визнав би законним - але теж присудив би виплатити Ані компенсацію за одненький, смішний порівняно із загальним терміном позбавлення волі, місяць у СІЗО без рішення суду.

А тепер висновки. У нас вже давненько лунають заклики наприймати якихось законів в інтересах вати - мовляв, компроміс, зберегти державу, а там подивимось. Так ось, наприймати з прицілом потім не виконувати - не вийде. Як тільки ми приймемо закони, що вата на щось там має право, на що мати жодних прав не повинна, вони організовано, за російські гроші, з російськими, а іноді і з західними юристами, розорять нашу державу скаргами в ЄСПЛ. Ще й соромити нас будуть перед цілим світом.

Тому - тільки напружена підготовка до серйозної війни, потім наступ, роззброєння, зачистка, понаєхавшим "добровольцям" коридор за поребрик і доба часу (хто не сховався, ми не винні), місцеві "ополченці", закосивши під мирняк, старанно відбудовують Донбас (ось вам і робочі місця, і зарплати). Грамотна пропаганда і ніяких виборів років на 10. І мир-дружба, і кров не ллється, і російські "собіратєлі зємєль" займаються своїми Татарстаном і Дагестаном, і західні нетрадиційники не повчають нас, як жити.


https://bilozerska.livejournal.com/1039246.html


Помню-помню. И я тоже в защиту барышне высказывался. И доводы все те же. Разве что насчет ватосепарации было совсем неочевидно, но потом была еще одна яишница, потом пуссирайот, покемоны...

https://ars333.livejournal.com/827426.html
http://ars333.livejournal.com/538622.html

Как же давно это было!

Кстати, вот уже и реакция:

Tags: оскорблянты
Subscribe

 • Швабоду папугаям!

  Висит ленточка на дереве. На ленточке что-то написано. И не поспоришь же. А шо тут было, когда в Штатах…

 • Порох рулит

 • Либертарианцы рулят

  Не, ну понятно, нужно бабло и чтоб ментам чего-то перепало. Что будут дальше апологеты Хаека и Мизеса регулировать? Что они еще запретят, называя…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments

 • Швабоду папугаям!

  Висит ленточка на дереве. На ленточке что-то написано. И не поспоришь же. А шо тут было, когда в Штатах…

 • Порох рулит

 • Либертарианцы рулят

  Не, ну понятно, нужно бабло и чтоб ментам чего-то перепало. Что будут дальше апологеты Хаека и Мизеса регулировать? Что они еще запретят, называя…